A defektes Rosberg uralta pénteket

F1

2015. augusztus 21. péntek, 15:34

Ismét a német pilóta futotta meg a legjobb köridőt, de a kockás zászlót már nem látta meg az F1-es második edzésen, amely az utolsó fél órában többet állt, mint amennyit nem. A Red Bull továbbra is erősnek tűnik.

A délelőtti szabadedzés után, melyet a mért kört csak utolsó félórában futó Nico Rosberg zárt élen, a mezőny 14 órakor gurult újra a pályára. Pastor Maldonado újra körözött, az első edzésen összetört autóját – mely miatt a piros zászló is előkerült – sikeresen kijavította a csapat. Más változás is történt a Lotusnál, Romain Grosjean visszakapta autóját a tesztpilóta Jolyon Palmertől.

Nico Rosberg a második edzést is uralta, az első perceket leszámítva, mikor Vettel és Kvjat neve mellett állt a legjobb idő, illetve azt a pár másodpercet, ameddig Marcus Ericsson állt az élen – adott is neki rögtön 1,3 másodpercet – az eredménylista első helyén töltötte. Nem sokkal az utolsó félóra kezdete után aztán az edzés negatív főszereplőjévé is ő vált, ugyanis a Blanchimont kanyarban jobb hátsó defektet kapott, a szalagkorlátot épphogy sikerült elkerülnie. Rosberg, akinek első gyermeke bármikor megszülethet – ebben az esetben Monacóba utazik Spából –, eddigi hétvégéje egészen kettős: bár ő a leggyorsabb, az első edzésen műszaki gondja volt, most defektje.

Amíg a bokszba szállították a német autóját, az edzés állt, az újraindítás után pedig csak pár percig uralkodott nyugalom: Marcus Ericsson vesztette el az irányítást, és az autó hátuljával a gumifalnak ütközött, ismét piros zászlót előidézve. A végső öt percre még kigurult a sauberes és Rosberg nélküli mezőny, Romain Grosjean végül a leintés után veszített erőt.

Az eredmények nem sokat változtak az utolsó 30 percben, Nico Rosberg 1:49.385 köre könnyedén elég volt az újabb elsőségre, a német pilóta 1,7 másodpercet faragott délutánhoz képest. Rajta kívül csak Lewis Hamilton végzett 1:50 alatt, a Red Bull előzetes félelmei ellenére második erőként teljesítette a pénteki edzésnapot, Daniel Ricciardo ismét harmadik lett Danyiil Kvjat előtt. Az orosz a bokszban kis híján Nasrnek ütközött, veszélyes kiengedés miatt várható egy büntetés a csapatnak.

Ismét Kimi Raikkönen lett az eredményesebb Ferrari, ötödik helyet gyűjtött, míg az 1,555 másodperc hátrányban levő Sebastian Vettel csupán tizediket. Miközben az első edzés meglepetéscsapata a kicsik közül a Toro Rosso lett, most épp a Force India, Lotus és Sauber szerepelt erősen: Nico Hülkenberg hatodik helyet ért el a nagydíját csak délután megkezdő Grosjean előtt, az edzést futólag vezető Marcus Ericsson és Felipe Nasr nyolcadik-kilencediket.

A pozitív jelzők nem mondhatók el a duplán motort cserélő McLarenre, amely már hivatalosan is a rajtrács végéről fog elindulni. A gyorsabb Jenson Button is 2,4 másodperccel lemaradt a legjobbtól, a párost csupán a két Manor előzi meg.