Az argentinok is letudva, jöhet a négy közé jutás

Utolsó csoportmérkőzésén szerepelt a magyar férfiválogatott Kazanyban, a vizes világbajnokságon. Az ellenfél a gyengébb játékerőt képviselő Argentína volt, Benedek Tibor csapata mérkőzés címén edzett egy jót, fölényes győzelmet aratva (21-4).

2667776 29.07.2015 Главный тренер сборной Венгрии Тибор Бенедек во время матча первого предварительного раунда по водному поло среди мужчин между сборными ЮАР и Венгрии на XVI чемпионате мира по водным видам спорта в Казани. Максим Богодвид/РИА Новости

Az argentinok elleni találkozó a kötelezően lejátszandó meccs kategóriájába esett, a két csapat között nagy volt a tudásbeli különbség. A még negyedgőzzel sem játszó válogatottunk akkor lőtt gólt, amikor akart, végül 21-ig jutott. Jöhet a negyeddöntő, augusztus 4-én, az ellenfél még nem ismert.

Benedek Tibor szövetségi kapitány az M4-nek:  Nem nagyon van mit mondani erről a meccsről, felejtsük el. Már előre nézünk, jöhet a negyeddöntő. Most lesz pár egy nehezebb edzőmérkőzésünk, a horvátokkal majd a görögökkel, mert el kell kezdenünk most már vízilabdáznunk is. Félórás meccsek lesznek, szóval nem fáradunk el, de most már muszáj látnunk, hogy élesebb meccsek lesznek. Mindegy, hogy a négy közé jutásért ki lesz az ellenfél, úgyis mi döntjük el, hogy le tudjuk-e  győzni vagy sem.

16. vizes világbajnokság, Kazany (Oroszország)

Vízilabda. Férfiak. Csoportmérkőzések. 3. forduló, C-csoport:

Magyarország – Argentína 21-4 (6-2, 3-1, 6-1, 6-0)

Magyarország: Nagy Viktor – Gór-Nagy Miklós, Madaras Norbert 1, Erdélyi Balázs 2, Vámos Márton 4, Hosnyánszky Norbert 2, Angyal Dániel 1, Szivós Márton 3, Varga Dániel 1, Varga Dénes 5, Bedő Krisztián, Hárai Balázs 2, Decker Attila.

Szövetségi kapitány: Benedek Tibor

Argentína: Diego Malnero – Ramiro Veich, Tomas Galimberti, Andres Monutti, Emanuel Lopez 2, Tomas Bulghieroni, Juan Pablo Montanie, Esteban Corsi, Ivan Carabantes, Julian Daszczyk, Franco Demarchi 1,  German Yanez 1, Franco Testa.

Szövetségi kapitány: Nahuel Alfonso

A csoport végeredménye: 1. Magyarország 6 pont, 2. Kazahsztán 4 pont, 3. Dél-Afrika 2 pont, 4. Argentína 0 pont.

Mai mérkőzések:

Kazahsztán – Dél-afrikai Köztársaság 14-3 (4-0, 3-1, 5-1, 2-1)

Élő közvetítésünk a mérkőzésről:

Eddig mindkét ellenfelét könnyedén verte Benedek Tibor csapata a világbajnokságon, ma sem várhatunk mást. Legutóbb Dél-Afrikát győztük le, sok góllal.

– Nálunk Nagy Viktor kezd ezúttal a kapuban.

1. negyed:

– Elkezdődött a meccs

– Argentin emberelőny, éppen letelik, amikor az üresen maradó Lopez kihasználja 0-1

– Megúszó argentin, szerelés

Szivós megúszik középre, kapja a labdát, bőven van ideje, végül bedobja a lasztit a hálóba 7-2

– Előny itt, de nincs lövés, letelik a támadóidő

– Benedek Tibor időt kér

– Gyönyörűen járatjuk a labdát, végül Szivós a befejező. Pazar ez is 8-2

– Veich szabálytalan, Vámos végezheti el a büntetőt, tökéletesen 9-2

Yanez szabadból eredményes, kicsit elaludtunk 9-3

– Varga Dénes még egy pazar csavarral lepi meg az argentin kapust, nagy nehezen hárít. Ez az első félidő vége

2667744 29.07.2015 Игроки сборной Венгрии перед началом матча первого предварительного раунда по водному поло среди мужчин между сборными ЮАР и Венгрии на XVI чемпионате мира по водным видам спорта в Казани. Максим Богодвид/РИА Новости

3. negyed:

Varga Dénes kezdi a gólgyártást, a rövidbe küld egy bombaerős lövést szélről 10-3

Lopez lövi a negyedik argentin gólt 10-4

Hárai gyönyörűen csavar a sarokba 11-4

Vámos előnyből lövi a tucadik gólunkat 12-4

– Páros kiállítás, Vámos is kimehet

Varga Dániel messziről lő a jobb felsőbe 13-4

Hosnyánszky távolról beveri, a védők szemmel verik és csodálkoznak 14-4

– Ez már iskolajáték: teljesen kijátszuk, Hárai is belőhetné, de továbbadja, Erdélyi végül bepöccinti 15-4

Kazany, 2015. július 31. Hárai Balázs (b) és az argentin Ramiro Veich a Magyarország - Argentína férfi vízilabda csoportmérkõzésen a kazanyi vizes világbajnokságon 2015. július 31-én. MTI Fotó: Kovács Anikó

MTI Fotó: Kovács Anikó