Foci vb: az egyenes kieséses szakaszban is az M1 a legnézettebb hazai csatorna

image A nyolcad- és negyeddöntők alatt drasztikusan nőtt az M1 nézettsége, így a mérkőzésnapokon továbbra is az M1 a legnézettebb hazai csatorna. A televíziós  vb-közvetítések eddig összesen 7 millió 100 ezer főt értek el. Az egyenes kieséses szakasz legnézettebb összecsapása a Brazília–Kolumbia negyeddöntő lett 1 millió 15 ezer fővel. Online, 26 230 nézővel a Brazília–Chile összecsapás volt a legnépszerűbb.

Lezárult a vb egy újabb szakasza, az egyenes kieséses rendszer nyolcad- és negyeddöntőinek 12 mérkőzése, így a 64 mérkőzésből már csak 4 van hátra. A nyolcaddöntők (június 28 – július 1.) és a negyeddöntők (július 4 – július 5.) hatására a 18-23 órás sávban tovább nőtt az M1 nézettsége, így a 2014. tavaszi (március-május) eredményeihez képest az előbbiek esetében 191%-os-, utóbbiaknál 177%-os volt a növekedés a teljes népesség körében. Ahogy a csoportmeccsekre, úgy a világbajnokság kieséses szakaszára is igaz, hogy a mérkőzésnapokon az M1 a legnézettebb hazai csatorna. A közönségarányok is tovább emelkedtek.

A tavaszihoz képest az M1 egész napos közönségaránya a teljes népesség körében a nyolcaddöntők alatt több, mint duplája lett (7,5%-ról 15,1%-ra nőtt), a negyeddöntők alatt már 235% volt (7,5%-ról 17,6%-ra nőtt). Még jelentősebb a növekedés a 18-49 évesek körében: itt a csatorna részesedése 4,1%-ról 15%-ra (nyolcaddöntők), illetve 17,1%-ra (negyeddöntők) nőtt. (A férfiak nézettségi mutatója is tovább emelkedett: 20,9%/24%). A 18-23 órás sáv még magasabb értékeket mutat: a teljes népesség 20,8/22,1%-a, a 18-49 évesek 21,6/22,6%-a, a 18-49 éves férfiak 29/31,5%-a az M1-et választotta a vb nyolcad-, illetve negyeddöntői alatt. Ebben a szakaszban a legnézettebb a Brazília–Kolumbia negyeddöntő mérkőzés volt 1 millió 15 ezer fővel (43,5 százalékos közönségaránnyal a férfiak körében). A nyolcaddöntők átlagos nézettsége 846 ezer fő (37,9 százalékos közönségaránnyal a férfiak körében), míg a negyeddöntőké 890 ezer fő volt (42,6 százalékos közönségaránnyal a férfiak körében).

A háztartásokra vonatkozó mérhető adatok szerint az eddigi élő közvetítésekbe 6 millió 785 ezer fő nézett bele legalább egy percre; ez a teljes népesség 75,2 százaléka. A délelőtti és kora délutáni ismétlésekkel együtt a vb-közvetítések (eddig 230 óra) összesen 7 millió 100 ezer főt értek el; ez a teljes népesség 78,6 százaléka. A nyilvános vetítések által elért tényleges közönség nagysága – a műszeres közönségmérés hiányában – továbbra is csak megtippelhető.

A nyolcad- és negyeddöntők élő webes közvetítéseibe átlagosan 22 000 ember nézett bele a telesport.hu/fifavb oldalon. A nyolcaddöntők közül a Brazília–Chile (26 229 felhasználó), a negyeddöntők közül a Franciaország–Németország (24 995 felhasználó) összecsapás volt a legnépszerűbb az oldalon. Az MTVA FIFA VB mobilalkalmazást eddig 69313-an töltötték le okostelefonra vagy tabletre (iOS: 24 100, Android:  22 124, WP8: 23 089)

• Nyisson számlát a bet365-nél ma és igényelje 100%-os induló bónuszát. AKÁR 15.000 FT BEFIZETÉSI BÓNUSZ!